Alergati alături de mine

Alina Borta Fundația Comunitară Vâlcea

9.55% Complete

Sunt Alina Borta, om al sportului, ancorat în atletismul de performanță de peste 20 de ani.
Candva, luam startul în competitii, câștigăm medalii si realizam recorduri naționale in probele de garduri.
Astăzi imi continui pasiunea alături de sportivii mei din Clubul Atletica Rm Valcea, de la care învăț in fiecare zi ceva si pe care ii învăț la randul meu tainele probelor atletice. Muncim, râdem si suferim împreună, pentru că despre asta e vorba in sportul de performanta: despre devotament, pasiune, sacrificiu, munca in echipa.
Sunt si mama si sotie, familia reprezentând echilibrul meu in agitatia vieții mele profesionale.
Alerg la Forest Run din respect pentru familie, din solidaritate pentru comunitate si din pasiune pentru sport!
Am un stil de viață sănătos care implica sport, dar și un psihic sănătos. Pt ca sustin sănătatea psihică și emoțională reprezint la Valcea Forest Run Asociatia Serenity. Haideti sa sprijinim Proiectul "Impreuna e mai usor" in campania de donatii si pe 5 octombrie 2019, la Vâlcea Forest Run!
Alergati alături de mine, implicati-va in proiectul nostru pentru ca impreună este mai usor!

Scopul proiectului:
Promovarea sănătații fizice, mentale şi emoționale a copiilor, educarea acestora spre autocunoaştere şi dezvoltare personală şi sprijinirea lor pentru optimizarea performanțelor personale. Psihoterapeuții îşi propun înfiinţarea unui grup de dezvoltare personală pentru adolescenţii proveniti din familii monoparentale, care au un părinte decedat.

Echipa proiectului este formata din doi psihoterapeuți:

• Laţiu Andreea Iuliana - psihoterapeut cu formare in psihoterapie experientiala a unificarii: copil-adult-cuplu-familie

• Bălteanu Claudia - psihoterapeut cu formare in psihoterapie experientiala a unificarii: copil-adult-cuplu-familie

Organizator: Fundatia Comunitara ValceaData: 05.10.2019 Locatie: Muzeul Satului - Bujoreni, Ramnicu Valcea Probele: Semi-maraton 21km, Cros 10k, Cros 5k, Orientare Sportiva   Vâlcea Forest Run este un eveniment sportiv comunitar de alergare pentru strangere de fonduri organizat de catre FUNDATIA COMUNITARA VÂLCEA. Componentele tehnice sunt: Semimaraton, Alergare în padure pe traseu marcat (10

Mult succes!
17 Oct 2019
Investitie in viitor!
01 Oct 2019
26 Sep 2019

24 Sep 2019
Împreună e mai ușor
16 Sep 2019
Asociatia Serenity a luat fiinta in urma unei experiente de viata care ne-a imbogatit si ne-a dat curajul sa credem ca putem face ceva.

Alice

Impreuna e mai usor
02 Sep 2019
Succes! La cat mai multe proiecte!
31 Aug 2019